Spalovače tuku

 

Problematika spalovačů tuku je ve spojitosti s redukčními dietami snad tou nejdiskutovanější otázkou. Na jedné straně jsou spalovačům připisovány až téměř nadpřirozené účinky, na straně druhé se diskutuje jejich účinnost vůbec a reálný podíl na shozených kilogramech tuku.

Víte, jaký je hlavní problém spalovačů tuku?Spalovače tuku jsou doplňky výživy. Zopakujte si a zamyslete se nad předešlou větou ještě jednou: „Spalovače tuku jsou doplňky výživy.“Proč toto natolik zdůrazňuji? Jak vyplývá z názvu celé skupiny těchto preparátů, doplňky výživy mají výživu, popř. cílený výživový plán, pouze doplňovat, nelze na nich zakládat vaše cíle. Ať již jste mladík, který se zhlédl v postavě Arnolda Schwarzeneggera a chcete začít budovat svaly nebo maminka, která by ráda po porodu a kojení shodila přebytečné zásoby tuku, vždy a absolutně je primárním faktorem rozhodujícím o splnění vašich cílů výživa, nikoliv doplňky výživy. A je opravdu jedno, zda-li je řeč o proteinových koktejlech a aminokyselinových tabletách v případě mladíka nabírajícího svalovou hmotu nebo o spalovačích tuku v případě maminek či kohokoliv jiného, jehož cílem je redukovat zásoby tuku.

Účinek všech doplňků výživy je podmíněn tím, doplňují-li správně sestavený výživový plán!

Bez toho, abyste se s tímto faktem smířili, by nemělo cenu v článku o spalovačích vůbec pokračovat. Řada lidí totiž na jedné straně sice před každou pohybovou aktivitou „pilně“ užívá spalovač tuku, na straně druhé tímto jejich starost o naplnění jejich cílů končí a jinak se stravují velmi nepravidelně a když už, tak ve fast-foodech nebo večer po návratu z práce/školy smaženými polotovary a brambůrky. Připadá vám to povědomé? Tak si konečně uvědomte, žežádné mávnutí kouzelného proutku ani zkratky neexistují!

 Účinky sebelepšího spalovače tuku při fast-foodové a smažené tučné stravě zkrátka nezaznamenáte, je to stejně absurdní jako očekávat, že když si k hamburgeru s hranolky objednáte colu light (bez cukru), tak tím pro sebe děláte něco zdravého nebo dokonce, že díky tomuto zhubnete. Pokud ale svoje stravovací i pohybové zvyklosti zlepšíte, pak skutečně můžete výhod a účinků doplňků stravy velmi efektivně využívat!