Ing. Veronika Martincová Akreditovaný výživový poradce

Výživová poradna Praha
Metro Chodov, Hráského 1928, Praha

+420 736 681 403
jidloprodeti@seznam.cz

Kontaktujte nás

Informace o nás  

                                           

Vystudovala jsem Českou zemědělskou univerzitu v Praze Suchdole, fakultu Agronomickou. Již během studia mne zaujala výživa a krmení. Zaujalo mne, jak velmi je propracováno například krmení sportovního koně a jak málo se řeší vhodná strava pro člověka. Po studiu jsem začala pracovat jako obchodní zástupce ve zdravotnictví a potravinářství. Po několika letech práce, která mne úplně nenaplňovala, jsem nastoupila na mateřskou dovolenou. Již na samém začátku mateřské dovolené jsem se setkala s osmiletou dívkou, která v té době vážila mnohem víc kilo než její vrstevníci. Zarazilo mne, když po rozhovoru s rodiči jsem zjistila, že dětská lékařka váhu u této dívky řeší pouze domluvou dívce a poté rodičům. Výsledek nulový. Začala jsem se tímto zbývat. Založila jsem Jídloproděti.cz. s cílem efektivně pomáhat rodinám se správou výživou a zdravým životním stylem.

Čím dál častěji jsem se setkávala s žádostí maminek v mateřských centrech, kde jsem hovořila o důležitosti správné stravy pro děti, že by rády změnily své stravování. A pozvolna jsem začala pracovat více s dospělými. A výsledky se brzy dostavily, výjimkou nebyly až dvacetikilové úbytky na váze. Když se člověk rozhodne tak to jde! Sama o tom vím své, vážila jsem nejméně 46Kg a nejvíce 85Kg a tak dovedu mnohé posoudit a pochopit a také vím, že vše jde. Výsledný dopad, tedy změny životního stylu a stravování se nenásilnou formou přenáší z rodičů na děti. Děti nelze k něčemu přemlouvat, nutit je a strašit je, zde je efekt minimální. Dítěti úplně stačí, že vidí, co dělají rodiče a toto pouze napodobuje a kopíruje.

Problematika stravování mne natolik pohltila, že jsem absolvovala kurz Výživového poradenství, který je akreditován ministerstvem školství a kurz Zásadotvorné regenerace a Odkyselování organismu. Absolvovala jsem vědeckou konferenci na téma výživy dětí. Již během mateřské dovolené jsem otevřela výživovou poradnu. Tato práce mne opravdu naplňuje a vím, že má obrovský smysl!