Ing. Veronika Martincová Akreditovaný výživový poradce

Výživová poradna Praha
Metro Chodov, Hráského 1928, Praha

+420 736 681 403
jidloprodeti@seznam.cz

Kontaktujte nás

Program  vám zaměříme individuálně např. Pro redukci hmotnosti (pozvolná, zrychlená) Pro detoxikaci  Při sportu  Pro zdraví  Pro mateřství  Při kojení  Pro noční směny  Pro posílení imunity  Pro managery  Pro odkyselení organismu Pro krásu

Informace o nás  

                                           

Vystudovala jsem Českou zemědělskou univerzitu v Praze Suchdole, fakultu Agronomickou. Již během studia mne zaujala výživa a krmení. Zaujalo mne, jak velmi je propracováno například krmení sportovního koně a jak málo se řeší vhodná strava pro člověka. Po studiu jsem začala pracovat jako obchodní zástupce ve zdravotnictví a potravinářství. Po několika letech práce, která mne úplně nenaplňovala, jsem nastoupila na mateřskou dovolenou. Již na samém začátku mateřské dovolené jsem se setkala s osmiletou dívkou, která v té době vážila mnohem víc kilo než její vrstevníci. Zarazilo mne, když po rozhovoru s rodiči jsem zjistila, že dětská lékařka váhu u této dívky řeší pouze domluvou dívce a poté rodičům. Výsledek nulový. Začala jsem se tímto zbývat. Založila jsem Jídloproděti.cz. s cílem efektivně pomáhat rodinám se správou výživou a zdravým životním stylem.

Čím dál častěji jsem se setkávala s žádostí maminek v mateřských centrech, kde jsem hovořila o důležitosti správné stravy pro děti, že by rády změnily své stravování. A pozvolna jsem začala pracovat více s dospělými. A výsledky se brzy dostavily, výjimkou nebyly až dvacetikilové úbytky na váze. Když se člověk rozhodne tak to jde! Sama o tom vím své, vážila jsem nejméně 46Kg a nejvíce 85Kg a tak dovedu mnohé posoudit a pochopit a také vím, že vše jde. Výsledný dopad, tedy změny životního stylu a stravování se nenásilnou formou přenáší z rodičů na děti. Děti nelze k něčemu přemlouvat, nutit je a strašit je, zde je efekt minimální. Dítěti úplně stačí, že vidí, co dělají rodiče a toto pouze napodobuje a kopíruje.

Problematika stravování mne natolik pohltila, že jsem absolvovala kurz Výživového poradenství, který je akreditován ministerstvem školství a kurz Zásadotvorné regenerace a Odkyselování organismu. Absolvovala jsem vědeckou konferenci na téma výživy dětí. Již během mateřské dovolené jsem otevřela výživovou poradnu. Tato práce mne opravdu naplňuje a vím, že má obrovský smysl!