Ing. Veronika Martincová Akreditovaný výživový poradce

Výživová poradna Praha
Metro Chodov, Hráského 1928, Praha

+420 736 681 403
jidloprodeti@seznam.cz

Kontaktujte nás

 

Výživa a sport                                                                                   

Mnoho lidí hřeší na to, že mají ideální postavu a ideální poměr svalů a tuků v těle díky pravidelnému sportování. A tak je nic nenutí věnovat se svému stravování. Díky tomu, že mají dobrou energetickou bilanci, to znamená příjem energie z potravy a výdej sportem, tak jejich tělo neukládá tukové zásoby a nedochází k nadváze.

ALE!!! složení potravy je mnohem důležitější než pouze samotná energie z jídla. Při sportování, těhotenství, kojení, psychické zátěži atd.víc než kdy jindy. Tělo se musí se zátěží vyrovnat a pokud k tomu nemá dostatek živin z potravy musí živiny brát ze svého těla a ze svých zásob! Časem se toto projeví a paradoxně, čím více sportujeme a neřešíme stravu, tím větší problém může nastat! Můžeme si zakládat na nemalé zdravotní komplikace!

Vhodnou stravou se může velmi efektivně i zvedat výkon a výdrž sportovce. V zahraničí je běžná spolupráce sportovců a výživových poradců k dosažení lepších výsledků.

Výživa při sportu je dvojnásob důležitá u dětí!!!!!! Děti ještě ke všemu potřebují další živiny a enegii na růst. Mnoho rodičů bohužel toto podceňuje. Možná by bylo mnohdy lepší ubrat jeden z kroužků, či tréniků dětí a věnovat trochu času správné výživě. Organismus Vám to mnohonásobně vrátí!!!

 

InBody - nabízíme měření na bioimpedančním přístroji

 

Výběr pohybové aktivity


Analýza složení těla na přístroji InBody nám dává cenné informace, na základě kterých lze doporučit vhodnou pohybovou aktivitu individuálně na danou osobu. Dle výsledku o rozložení a množství svalové či tukové tkáně zjistíme, zda bude vhodnější silový trénink pro budování svalové hmoty, cviky pro zpevnění postavy, vyrovnávání disbalancí, či aerobní aktivity vedoucí k redukci tuku

InBody nám přesně stanoví, kolik tělo analyzované osoby spotřebuje („spálí“) kcal za 30 min

při různém pohybu /viz obrázek výsledkového listu/.

 

 

Objednávkový formulář